Marketing ve firmách na cestách po Liberci I Kavárna Wink Café

První myšlenka na „Marketing ve firmách na cestách po Liberci“ započala minulou neděli v jedné Liberecké kavárně. S přítelem jsme vyrazili na pozdní snídani do kavárny Bez konceptu. Tajil se mi dech, když jsme vešli dovnitř. V kavárně v 10 hod ráno nebylo jediné volné místo. Říkala jsem si, jestli to je normální takto v neděli v Liberci. Když jsme pak měli štěstí a našli jeden volný stolek, tak jsme si užili krásné dopoledne. Moje fascinace ovšem neskončila. Celý čas, co jsme si užívali volného dopoledne v příjemném prostředí kavárny, chodili další a další hosté. Neměli si už ani kam sednout, a tak odcházeli.

Když se člověk rozhlédl, tak vyděl samé pozitivně naladěné tváře. Od dvou starších dam, které seděly u malého stolku, přes 6 mladých holek, které seděly u kulatého stolu a vyprávěly si historky až po mileneckou dvojici, která si užívala stoleček u okna a zároveň své soukromí.

Začínala jsem si myslet, že nejsem v Liberci, ale v nějakém větším městě. A nebo, že by se Liberec a Liberečané změnili a začali využívat kavárny pro své volné chvíle, čtení knih, setkání s přáteli a nebo jen chutné snídani?

Jelikož chci kavárnu Bez konceptu rozhodně navštívit ještě jednou, tak ji nebudu započítávat jako první návštěvu a nechám si ji pěkně až na další víkendové snídaně.

Někteří reagovali na můj první příspěvek na facebooku a doporučovali mi dvě kavárny – Wink Café a Mikynu. Tímto bych chtěla poděkovat za tyto dva typy. Určitě budu ráda i za další.

Pro dnešní víkendovou snídani jsem využila prvního doporučení – kavárna Wink Café ve Zhořelecké ulici. Za tento tip děkuji Ivetě Hergesell Rothové.

Marketing ve firmách na cestách po Liberci

Sobotní snídaně v kavárně Wink Café

S přítelem jsme vyrazili autem najít kavárnu Wink Café. I když žijeme v Liberci, tak jsme o této kavárně nevěděli, a i proto jsem se na dnešní snídani moc těšila.

Spustila jsem navigaci a vyrazili jsme.

Navigace nás navedla až přímo na místo. Jelikož jsme jeli ze směru od fotbalového hřiště, tak jsme nevěděli, že u kavárny je velké parkoviště. Využili jsme tedy nejbližší volné parkovací místo v Krajinské ul.

Každopádně při další návštěvě už víme, že tato kavárna má parkoviště a využijeme ho.

Z Krajinské ul. jsme se vydali pěšky pár metrů ke kavárně. Trochu nás zarazilo, že na parkovišti nebylo jediné auto. A podobně to vypadalo i v kavárně. Byli jsme prvními návštěvníky.

Z venčí kavárna vypadala pěkně. Na první dojem bylo zřejmé, že je po rekonstrukci.

Z parkoviště vede chodníček až ke dveřím. Venkovní okolí kavárny je upravené a věřím tomu, že v létě bude vstupní zahrádka posetá květy. Do kavárny vedou velká okna – člověk hned cítí, že tam bude útulno a hodně venkovního světla. Součástí jejich loga je zářivá růžová barva, která působí pozitivním a výrazným dojmem.

Když jsme vešli dovnitř, tak na mě dýchl moderní styl, hezký bar, nabídka nad barem, dorty ve vitríně, usmívající se servírka a krb. Těmito pár slovy bych mohla shrnout první dojem.

Prohlédli jsem si vitrínu a servírka nás uvedla do kavárny. Musím říct, že mě překvapilo, jak je kavárna velká – prostorná. Je rozdělena do dvou částí.

První sezení je nejblíže k baru. Je to takový soukromý koutek pro několik přátel s designovou tapetou.

Druhý prostor byl větší – zaujali mě uprostřed 3 křesla s malým stolkem. Bylo to jasné místo pro nás. I když jsme časem zjistili, že stolek je moc malý pro naši snídani. Servírka byla pohotová a nabídka nám, že nám donese ještě jeden takový stolek.

Dominantou tohoto prostoru byli opět nápadité tapety, dřevěný obklad a osvětlení.

Později nám servírka prozradila, že tapety jsou okopírované skici historické budovy dřívější kavárny Winkler kafé, která byla v centru města v Nise. Majitel Wink Café má zřejmě historické předky s původním majitele staré kavárny. Z tohoto důvodu se rozhodl pro zmodernizování kavárny. Sice už není na jeho původním místě, ale kavárna a její duch můžou fungovat i nadále.

I když prostor byl moderní, nový, stylově zařízený a obohacen hezkými doplňky, tak na mě působila kavárna studeně. A dokážu si to vysvětlit dvěma důvody. První bylo to, že kavárna je větší a prázdná (bez hostů). Druhá věc – už při vstupu jsme cítili, že v celém prostoru je chladno. Když si jde člověk posedět, tak i když to nevnímá, tak se potřebuje cítit v teple. Musím říci, že toto byla asi jediná negativní věc. Ale díky příjemné obsluze a výbornému servisu jsem na to později zapomněla.

Na stole nám přistály dva nápojové lístky. Jeden přímo s jejich brandem a druhý na určitou značkou smoothie. Ovšem po jídle v nabídce ani památky, tak jsme vyrazili zpátky k baru a vitríně se sendviči.

Moc mě zaujala prezentace čajů. U baru si vyberete ze skleněných nádob svůj čaj. Můžete si k nim přičuchnout a vybrat si podle své nálady a chuti. Jedná se o sypaný čaj. Na fotografii můžete vidět prezentaci podávání čaje. Nádherné. Dřevěný tácek s brandam společnosti, která vyrábí čaje. Dost prostoru pro hrníček i konvičku. Gratuluji k výběru čajů. Byl výborný.

Výhodou této kavárny je také letní teráska. Tu jsem bohužel neměla možnost vidět, jelikož venku je ještě chladno. Ale určitě se tam ráda vrátím a dám si smoothie na zahrádce.

Jak jsem zjistila, tak majitel vše buduje postupně a i terasa zatím není dle jeho představ. Lépe řečeno – plánuje se zkrášlení a vybudování krásné terasy. Tak si na to počkáme.

Vrátím se ještě do interiéru kavárny a to na toalety. Jak se říká, tak toalety jsou obrazem celé restaurace. Většinou to také tak cítím a často se mi to potvrdilo. Takže návštěva toalety byla důležitá.

Toaletu zhodnotím v několika bodech – moderní design, čistota, prostorné, oddělené záchody muži-ženy, společně umyvadlo, krém na ruce na umyvadle. Jediné,co musí ještě doladit je možnost utírání rukou. Na hromadě měli na skládané papírové utěrky – nelákalo mě to vzít si jednu.

Shrnutí

Myslím si, že kavárna Wink Café bude patřit k těm lepším v Liberci a okolí. I díky novému a modernímu vzhledu působí velmi osobitě. Ráda bych ji ještě jednou navštívila při nějaké akci, kdy tam bude větší pohyb zákazníků. Nabídku pití mají příjemnou. Nabídku snacku mají spíše základní. Ovšem určitě si vyberete z několika druhů sladkých a slaných snacků. Obsluha je velmi milá a pozitivně naladěná. Mají krásnou prezentaci sypaných čajů. Mají trochu smůlu co do umístění kavárny. Pokud by využili místo dřívější Winkler kafé v centru města, tak by na tom byli lépe. Ale samozřejmě by se to také odrazilo v dražším nájmu.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: